اضافه کردن shikpoush به صفحه اصلی

close

کره زمین زیرپاشنه کفش های وگان

نوشته شده در تاریخ2020-05-18 توسط 1472

اگرشما علاقه مند به استفاده از محصولات چرم و از چرم پوشان به شمار می آیید مطمئن باشید با خواندن این مقاله نظر شما تغییر خواهد کرد و تغییرات چشم گیری در پوشش و استایل شما بوجود خواهد آمد.

آیا تا به حال کلمه وگان یا رژیم غذایی وگان را شنیده اید یا به گوشتان خورده است؟ یا چه محصولاتی، وگان هستند ؟ چرا استفاده از رژیم غذایی وگان و محصولات وگان برای ما مفید است و چه فایده ای برای محیط زیست دارد؟وگان چیست؟

زندگی و سلامتی ما و آیندگان ما وابسته به محیط اطراف و محیط زیستی است که در آن زندگی می کنیم. سرتا سر دنیا در مورد وگان و محصولات وگان صحبت می کنند. در ابتدا با موضوع وگان آشنا شویم که اصلا وگان چیست؟و در انتها در مورد فواید آن صحبت می کنیم. بعضی از از افراد از تفکری پیروی می کنند و رژیم غذایی دارند که از فرآورده‌های حیوانی در غذایشان استفاده نمی کنند، و ‌ همچنین علاوه بر رژیم غذایی، در سایر جنبه‌های زندگی هم این طرز فکر را دارند و از آن پیروی می کنند. مثلا لباس و لوازم آرایشی را انتخاب می کنند  که از مواد اولیه حیوانی نباشد. مثلا چرم نمی‌پوشند یا لوازم آرایشی می خرند که از مواد اولیه حیوانی نباشد و گیاهی باشد. ولی خب وگان‌ها با مصرف هر نوع محصولی که کوچک‌ترین ربطی به حیوانات داشته باشد شدیدا مخالف‌اند.در ادامه در مورد محصولات وگان مخصوصا کفش های وگان صحبت می کنیم.

کفش وگان:

کفش های وگان، کفش هایی گیاهی هستند که از مواد اولیه حیوانی استفاده نشده اند و تولیدات این کفش ها بخاطر گیاهی بودنشان گران است و به همین دلیل این کفش ها لاکچری و نفیس و گران قیمت هستند.

 

----------------------------------------------------

فروشگاه اینترنتی لباس

----------------------------------------------------چرا از کفش های وگان استفاده نمی کنیم؟

  • ممکن است یکی از دلایل شما این باشد که ما چیزی را نمی خریم فقط به این دلیل که به کره زمین آسیب می زند،ما چیزی را می خریم که واقعا عاشق آن هستیم. اما باید این را بدانید که صنعت مد دومین صنعتی است که کره زمین را به خطر می اندازد به این دلیل که چرم مخرب طبیعت و محیط  زیست است و پس بنابراین برای حفظ محیط زیست بهتر از هر نوع محصول وگان استفاده کنیم.
  • اما یک دلیل ممکن است این باشد که گزینه های خوبی برای جایگزین کردن کفش چرم وجود ندارد اما کفش های وگان انتخاب خوبی و جایگزین مناسبی برای کفش های چرم هستند. مثلا شما می توانید یک کفش ورزشی وگان یا کفش پارچه های وگان را بپوشید و ساعت ها براحتی در فروشگاه و پارک و ... قدم بردارید.

بیشتر بخوانید:

فواید استفاده از کفش های وگان:

  • رعایت حقوق حیوانات و پرهیز از خوردن گوشت حیوانات از مسائلی است که محصولات وگان مخصوصا وگان ها به آن احترام می گذارند و همچنین از کشتار بی‌رحمانه حیوانات بی‌گناه جلوگیری می کنند.
  • حفظ سلامتی برای وگان ها اهمیت بالایی دارد و برخورد محصولات با فرآوردهای حیوانی با پوستشان را دوست ندارند.
  • حفظ محیط زیست ،برای حفظ محیط زیست باید به نکته را بیان کنیم که دامداری و کشاورزی باعث جنگل زدایی و استفاده بیش از اندازه از آب برای کاشت علوفه و پرورش دام می شود و همچنین چون چرم گرما گیر است و باعث می شود که گازهای گلخانه ای در سطح زمین باقی بماند و موجب گرم شدن زمین و محیط زیست را به خطر می اندازد.

  سازندگان کفش های لوکس وگان:

  • آلفردو پیفری ، که قبلاً طراح اصلی جیمی کو بود ، در ماه فوریه طرح و ایده خود را در مجموعه مد که در هفته مد میلان برگزار شد، به نمایش گذاشت. و ازچکمه های براق و صندل های فرفری رونمایی کرد. و تولیدات کفش های وگان خود را آغاز کرد.آلفردوپیفری ایده خود را اینگونه بیان می کند که پنج سال پیش ، من خوردن گوشت را متوقف کردم وزمانی که گوشت می خوردم بسیاری از طعم های دیگررا نمی شناختم تا وقتی که گوشت دیگر گزینه خوبی نبود ، طعم و غذاهای دیگررا کشف کردم ، و به این فکر افتادم که شاید بتوانم همین کار را با کفش انجام دهم.
  • تینا بژووانی و ژان میشل کازابات درسال گذشته طرح و ایده خود را بصورت آنلاین راه اندازی کردند و زمانی که هر دو در حال خرید کفش بودند و حفظ محیط زیست و کره زمین برایشان اهمیت داشت.طرح و ایده تولیدات کفش وگان به ذهنشان رسید و تولیدات خود را آغاز کردند. آنها می گویند که شاید مواد اولیه کفش های ما کاملا مناسب نباشد و اما تأثیر مخرب آنها از چرم یک سوم است زیرا مواد شیمیایی کمتری ، و از آب شیرین کمتری استفاده می شود چون دامداری و کشاورزی یکی از بزرگترین تهدیدات برای محیط زیست و گرم شدن کره زمین است.محصولات وگان و کفش های وگان علاوه براینکه امتیاز کیفیت و زیبا بودن و گیاهی بودن را دارند. ما باید برای حفظ سلامتی و احترام به حقوق حیوانات و همچنین حفظ محیط زیستی که زندگی حیوانات و آیندگان ما به آن وابسته است باید از آنها استفاده کنیم.برگرفته از :vogue.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر
پاسخ دهید
فهرست
تنظیمات

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود